top of page

Ētika pirtī pirms un rituāla norises laikā

Pirtī noteikti jāievēro veselībai draudzīgs ētikas kodekss. Tas sākas ar to, ka pirtsmīlim un pirtniekam, ievērojot savstarpējo cieņu, jāvienojas par iecerēm pirts procedūrās. Pirtsmīlim jābūt atklātam par savu veselības un psihisko stāvokli, lai vienotos par patīkamu un veselības veicinošu pirts rituālu. Par visu, kas tiek pārrunāts pirtī, startp pirtnieku un pirtsmīli, tiek ievērots konfidencionalitātes princips. Lūdzam savlaicīgi iepazīties ar ētikas kodeksu un ņemt vērā pirts apmeklējuma dienā:

  1. Pirts apmeklētājam jābūt pārliecinātam, ka ir labā veselības stāvoklī pirts apmeklēšanai. Ja apmeklētājs nav pārliecināts par savu veselības stāvokli, pirms pirts rituāla apmeklēšanas jākonsultējas ar ārstu. 

  2. Pirti nedrīkst apmeklēt reibinošu vielu ietekmē. 

  3. Pirts apmeklētajam jānovērtē savas veselības stāvoklis un citi apstākļi, un atbilstoši tiem, piemērotākais uzturēšanās ilgums pirtī, rituāla laikā.

  4. Piedaloties pirtnieka(ces) vadītā pirts rituālā, apmeklētājam ir pienākums ievērot pirtnieka(ces) pamatotos norādījumus, kas saistīti ar drošību apmeklētāja dzīvībai un veselībai.

  5. Pirts apmeklētajam vizītes laikā jābūt atklātam pret pirtnieku(ci) un jāsaka par izmaiņām sajūtās, vēlmi iet ārā no pirts, elpot svaigu gaisu vai jebkādu diskomfortu. 

  6. Pirts apmeklētājam apzināti jāizvairās no pieskaršanās pirts apsildīšanas ierīcei, krāsnij un kamīnam atpūtas telpā, kurtuvei un skurstenim āra baļļā.

  7. Jāņem vērā, ka grīda pirtī, dušas telpā un atpūtas telpā var būt mitra un slidena, tādēļ pa to jāpārvietojas piesardzīgi.

  8. Pirms dušas lietošanas piesardzīgi jāpārliecinās par to, lai, atverot ūdens krānu dušā, pa to netek pārāk karsts vai auksts ūdens.

  9. Pirts telpās atļauts staigāt tikai tīros maiņas apavos. Āra apavi jāatstāj pie ieejas durvīm.

  10. Ja uz pirti līdzi paņemti bērni, bērna atrašanās pirts telpās pieļaujama tikai kopā ar vismaz vienu no bērna vecākiem vai citu personu, kas nes pilnu atbildību par bērnu. Pirts namiņš nav veidots, kā bērniem draudzīga vide; pirtnieks(ce) nenes atbildību par līdzi paņemto bērnu drošību.

Pirts rituāli rīgā-augu pindes pirtī, ža
Žadeīta pirts rituāli_melluži, pirts jūr
bottom of page